Основи здоров'я



Сертифікат на публікацію авторської програми "Школа сприяння здоров'ю"

ВІЛ/СНІД продовжує уражати дітей і підлітків, – ЮНІСЕФ
Нещодавно понад 18 000 світових лідерів, учених, фахівців у сфері охорони здоров’я та провідних діячів з адвокації зібралися в Дурбані (Південна Африка) на 21-й Міжнародній конференції з протидії СНІДу (AIDS 2016). Це найбільший світовий форум, присвяченим захворюванню на ВІЛ/СНІД.

Попри значний прогрес у протидії пандемії ВІЛ/СНІДУ, ЮНІСЕФ звертає увагу, що необхідно ще дуже багато зробити для захисту дітей і підлітків від інфікування, захворювання та смерті.
У всьому світі, порівняно з 2000 роком, кількість нових випадків інфікування дітей через передачу ВІЛ від матері під час народження або грудного вигодовування скоротилася на 70 %. Але вона досі залишається значно вищою, ніж ставилося за мету. Насамперед це пов’язано з тим, що маргіналізовані категорії жінок недостатньо охоплені програмами медичної та соціальної допомоги.
Даниїл Столбунов, активіст з молодіжної організації Teenergizer, що надає допомогу ВІЛ-позитивним молодим людям за підтримки ЮНІСЕФ та UNAIDS в Україні, представляв Україну на конференції в Дурбані. Його виступ присвячено відстоюванню прав молоді.
Молоді жінки в Україні мають втричі вищі ризики інфікуватися ВІЛ, ніж їхні ровесниці з країн Західної і Центральної Європи. Жінки становлять 43,2 % всіх дорослих в Україні, які живуть із ВІЛ, і більшість із них – репродуктивного віку.
1. Однією з основних груп ризику є молодь вулиці (віком від 15 до 24 років) – 18,4 % з них інфіковані ВІЛ. Відповідно до останньої оцінки, чисельність підлітків у групі ризику щодо інфікування ВІЛ в Україні становить 123 500 осіб, із них 90 000 – молодь вулиці.
2. Перед ними постають численні перешкоди в отриманні необхідної допомоги (як медичної, так і соціальної), пов’язані з недоступністю або перебоями у наданні послуг щодо ВІЛ.
Також, за даними ЮНІСЕФ, рівень турботи про власне здоров’я серед української молоді низький: 1 із 4 знає про шляхи передачі ВІЛ та 1 із 10 мав досвід тестування на ВІЛ.
В Україні зберігаються одні з найвищих темпів поширення ВІЛ порівняно з іншими країнами регіону. Скорочення профільних бюджетних витрат через політичну та економічну кризу в Україні чинить негативний вплив на уразливі групи дітей та малозабезпечені домогосподарства. У складних соціально-економічних обставинах уразливість загострюється, і тому найсильніше страждають саме ті діти та сім’ї, які є найбільш маргіналізованими або соціально незахищеними.

Те, чого можуть не знати ваші друзі

Правда чи брехня?

  1. Існують погані й хороші наркотики…
  2. Деякі наркотики не шкодять вашому розуму…
  3. Ніто не знає, що змушує людей вживати наркотики…
  4. До більшості наркотиків не звикають…
  5. Алкоголь не є наркотиком…
  6. Марихуана не шкідлива…
  7. Екстазі безпечніший за інші наркотики…
  8. Наркотики сприяють творчості…
  9. Наркотики посилюють сексуальність…
  10. Наркотики утримуються в організмі один рік…

Всі десять тверджень хибні!

Більша частина інформації, яку отримує людина про наркотики – неправда. Вона надходить від продавців наркотиків, або людей, які самі їх вживають. Компанії, що виробляють і рекламують медикаменти по TV, зацікавлені в їх масовому продажу й отриманні прибутку.
Так само продавці наркотиків завжди дають неправдиву інформацію про них. Люди, які вживають наркотики, часто вважають, що вони нешкідливі. Одного разу вони усвідомлюють, як вони помилялись, але вже надто пізно. Як правило, щоб скласти свою особисту думку про наркотики, необхідно знати, как вони діють і впливають на людину.

Немає коментарів:

Дописати коментар